ایدئولوژی حکومت های کمونیست - تروریسم پروری

«ما نه به دوست، بلکه به دشمن نیاز داریم...»

این جمله اساس یکی از تزهای معروف جوزف گوبلز (
Joseph Goebbels)، وزیر تبلیغات و پروپاگاندای حکومت آدولف هیتلر (آلمان نازی) بود...

دکتر گوبلز وزیر تبلیغات حکومت نازی که سهم زیادی در قدرت گرفتن هیتلر داشت می گفت: «وقتی یک حکومت دچار ضعف مدیریتی، فساد، ناکارآمدی و فلاکت اقتصادی می شود و وقتی نمی تواند نیازهای ابتدایی مردمش - از قبیل نان، کار، رفاه، امنیت، اعتبار و آشایش - را تامین کند، با موجی از نارضایتی، خشم و اعتراض عمومی مواجه می شود و کشور به سوی انقلاب و سقوط حکومت پیش می رود.

در چنین حالتی حکومت باید اذهان عمومی را به سوی یک موضوع فرعی، اما بزرگ منحرف کند؛ باید وارد جنگ شود. حکومت باید برای ملت دشمن بتراشد، دشمنان خارجی یا داخلی. اگر دشمن پیدا نشد، حتی باید دشمن خیالی ساخت... باید دائما از توطئه ها گفت، از نقشه هایی که دمشن برای مردم می کشد. باید از هر فرصتی و حادثه ای برای راه انداختن یک جنگ تبلیغاتی استفاده کرد. باید دائما درگیر بود؛ درگیر جنگ، درگیر تبلیغات علیه همسایگان، علیه کشورهای قدرتمند، علیه سازمان های جهانی... باید بحران ساخت. رمز موفقیت و ماندگار یحکومت های ضعیف، در وضعیت جنگی و بحران ها است.

در جنگ ها و بحران ها است که مردم بدبختی های مالی، شغلی و شخصی خود را فراموش کرده و با حکومت همدل می شوند و این بهترین فرصت برای سرکوب منتقدان داخلی است. کشور که آرام باشد، مردم طلب کار حکومت می شوند. باید کشور را دائما در حالت جنگی نگه داشت. باید کاری کرد که مردم وقتی به هم می رسند، دائما از جنگ و از دشمن بگویند...»

البته نباید فراموش کرد که جنگ ها همیشه بر سر پول و قدرت بوده اند و همیشه عده ای از جنگ ها و گروه های تروریستی سودهای کلان می برند. مثلا دولتی که سلاح تولید می کند، برای فروش سلاح های خود نیاز به جنگ دارد، پس گروهک های تروریستی به وجود می آیند. همچنین وقتی از توطئه می گویی باید گاهی هم ادعاهایت عملی شوند و باز به گروهک های تروریستی نیاز داری. از همه مهم تر می توانی به اسم تروریست، همه ی مخالفان را از سر راه برداری...
موضوع: اجتماعی،
[ چهارشنبه 24 خرداد 1396 ] [ 10:59 ق.ظ ] [ حامد عبدالهی ]

چگونه حساسیت خود را کنترل کنیم؟

چگونه حساسیت یا آلرژی خود را کنترل کنیم؟


حساسیت فصلی و مواد غذایی یکی از شایع ترین مشکلات در جوامع است که متاسفانه به دلایل مختلف هنوز راه درمانی قطعی برای آن ارائه نشده است. البته مرکز درمان آلرژی در تهران در طی یک دوره ی 2 ساله میزان حساسیت را تا حدود زیادی کنترل و کاهش می دهد اما برای بسیاری گذراندن این دوره سخت و نامطلوب است.

علت اصلی حساسیت عوامل وراثتی اعلام شده است و معمولا در بین سنین 20 تا 30 سال شدت دارد. من در تحقیقات شخصی خودم راه حل های مناسبی برای بهبود یا کاهش این مشکل پیدا نکردم اما چند روش را به صورت شخصی پیگیری کردم و امسال نسبت به سال های گذشته علائم کمتری را تجربه می کنم. از علائم شایع حساسیت فصلی می توان به عطسه های پیاپی، آبریزش بینی، سردرد، چشم درد، بی حالی و غیره اشاره کرد و در مورد حساسیت به مواد غذایی نیز زخم در دهان یا جوش روی صورت شایع است.با رعایت نکات زیر می توانید تا حدود زیادی آلرژی خود را کنترل کنید. (البته مطالبی که عرض می کنم تجربیات شخصی بوده و ممکن است در افراد مختلف تاثیر برابری نداشته باشد).

1. مسئله ی اول اینکه حساسیت فصلی معمولا با آغاز فصل بهار و آغاز گرده افشانی درختان و گیاهان شدت می یابد و تا پایان فصل پاییز ادامه دارد. استفاده از ماسک می تواند تاثیر بسیار زیادی در میزان استنشاق این گرده ها داشته باشد. (من قبل از خروج از خانه ماسک می زنم و تا ورود به خانه ماسک را بر نمی دارم. حدود 2 سال است که این کار را انجام می دهم و خوشبختانه در سال دوم در بهار هیچ یک از علائم حساسیت رو در خودم ندیدم).

2. مسئله ی دیگر اینکه معمولا کسانی که از حساسیت فصلی رنج می برند از حساسیت مواد غذایی نیز بدور نیستند پس بوسیله ی آزمایش و خطا مواد غذایی که با آنها آلرژی دارید را پیدا کنید و از خودن آنها اجتناب کنید (من به شخصه به انگور، خربزه، بادمجان، گردو و غیره حساسیت دارم و اصلا مستشون هم نمی رم).

3. مسئله ی آخر استفاده از قرص های ضدحساسیت یا آنتی هیستامین است که انواع مختلفی دارد اما طبق تجربه ی شخصی قرص های «لوراتادین» بهترین نوع است چون خواب آلودگی به همراه نداره و بینی رو هم زیاد از حد خشک نمی کنه.

البته حساسیت بطور معمول بعد از 30 سالگی کمرنگ تر میشه (البته از بین نمیره) اما با استفاده از روش های مختلف، از جمله پیشنهادات شخصی من، میشه کنترلش کرد.

موضوع: مقالات حامد عبدالهی، علمی - آموزشی،
[ چهارشنبه 3 خرداد 1396 ] [ 09:45 ق.ظ ] [ حامد عبدالهی ]